TURECKO 2012

TURKEYYY 6.6.-16.6.2O12 ♥

24. června 2012 v 13:10 | the lizz. ✯
Sice už je to pár dní, co jsem se vrátila z Turecka, ale pořád chci zpátky okamžitě a hned. Božích deset dní, které utekly asi jako deset minut.
Tááákže let's goo!

Za těch pár let co jezdím k moři jsem si už zvykla na nekonečnou cestu autem, čekání na letišti,potom dvě hodiny v letadle a ještě na cestu k hotelu. Je to vopruz, ale nic co by se nedalo přežít - přece jen se každým rokem těším na moře jak malký děcko .
Už někdy kolem devíti tureckýho času jsem ležela na lehátku a spala tak tvrdě, že ani sto tureckejch princů by mně polibkem neprobudilo . Dokonce bylo zataženo a jen 25°C !! Ten den jsem byla totálně jak náměsíčná , ale tak whatevs .
Další den už byl lepší , protože se ukázal Oskar (tj. Slunce) a solidní třicítka ve stínu už byla .
Nejoblíbenějším místem mý maličkosti byla houpací síť asi půl metru na mořem , to bylo jakože fakt luxusní. Když jsem v ní tak hoďku ležela , po pár hodinách mi došlo , jakou chybu jsem udělala . ANO, spálila jsem si 9O% těla , včetně nohou , ramenou a nosu .

Tento rok se rodičové rozhodli , že nemíní sedět celejch deset dnů na hotelu a grilovat si končetiny , takže jsem se vydali na - pozor - dokonce DVA vejlety. Jeden večer ( Jeli jsme pochybným autem , který zažilo Čingishána , ale zase s dvěma moc pěknejma řidičema, takže se to vyvážilo. ) jsme jeli na Chiméry , což je místo , kde prostě pořád hoří oheň díky plynům a nejde uhasit .
Potom další vejlet na Tachtali , což je hora ( 2635 m.n.m nebo jak) , vede tam lanovka a z vrchu vidíte hory,hory,moře,hory . A sníh. Poprvé jsem viděla sníh v Turecku . Celkem funny .
(Ano, měli jsme i ohňostroj. V LÉTĚ. )

Dalším velkým zážitkem bylo zemětřesení . Byli jsme asi 1OO km od epicentra ( v epicentru 5 stupňů Richterovy škály) ale i tak .. to prostě šlo dost poznat. Cinkaly skleničky, země byla.. no, prostě jako kdybyste jí třásli , prostě hůůůstýýý . Nikomu se nic nestalo ale byl to nezapomenutelnej zážitek .
Samozřejmě , to nejlepší si nechám na konec, protože určitě všichni čekáte na odstavec KLUCI .
Turci , to je kapitola sama o sobě . Prvních pár dnů to bylo v cajku celkem , ale pak .. Mm. Začalo to jedním týpkem , co mi vždycky zpíval , když jsem šla kolem něj . Pak se přidal jeden na baru , kterej na mně furt mrkal , smál se na mně atd . Do toho asi 7 dnů na snídani další borec , kterej na mně pořád koukal a smál se . Pak Halil , kterej normálně mluvil v pohodě anglicky , a taky Barman , kterej se mně třikrát po sobě ptal , odkud jsem. ( "Russia?" "No." "Dojčland?" "No." "Ukrain?" "No." "So..Where are you from?" "Czech Republic." "Hmm...Czech...Republic.." Of course, jako 90% Turků neměl ponětí , kdo/co je Ček Repablik , no jo, je to smutné jak jsou lidi nevzdělaní .
Ale zpět k číšníkům. Ještě jeden , do kterýho jsem "omylem" vrazila , a holky , ten vypadal jak z reklamy na Colgate . Užasný zuby , úsměv uáo. A ! Jeden další si kvůli mně polil kalhoty Colou .
Ale stejně úplně nejlepší a TOP byl večeřovejčíšník, kterej voněl tak, že .. no , prostě voněl nádherně. ( Tipuju Hugo Boss). Jednoho krásného večera mi začal nosit jídlo na stůl. Při té příležitosti si nenápadně dovolil optání na moje jméno, odkud jsem a kolik mi je. A já " 14." a on si mně projel od hlavy až k patě a zpět a řekl jen " Chiild. " Měla jsem zařvat chuť pedofíííl , ale zas tak starej Ernest nebo Eran nebo jak nebyl . (24) Nicméně každou další večeři mi nosil vodu , pořád kolem mně chodil a vždycky se na mně smál . Hmm .
A poslední den mi dal ten snídaňovej růži z ubrousku.
Turci jsou tak..... hm, fajn.
Samozřejmě jsem celkem dost času strávila i psaním s L., protože těch 10 dnů mi vážně moc, hodně, mega, giga, totálně ale fest chyběl . Taky jsem četla knihy (7! jsem jich přečetla) a hraním ping pongu , plaváním, děláním blbostí atd.
Však mě znáte.
(Proč nemůžu mít normální fotku?! Proč???!! :D)Víte co je nejlepší ? Za dva tejdny jedu do Turecka zas. S babčou a dědisimou . Mám skvělej život , já vím .
Ale tahle dovolená byla ÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚŽAAAAAAAASNÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ, jestli jste to ještě nepochopili z těch odstavců , kde jen pěju chváálu .
Miluju Tureckóóoóóóóoó !

(Fotky komentovat ale NEKOPÍROVAT, jinak budete dead.)
A jo, je to dlouhý.D
 
 

Reklama