Červen 2012

TURKEYYY 6.6.-16.6.2O12 ♥

24. června 2012 v 13:10 | the lizz. ✯ |  TURECKO 2012
Sice už je to pár dní, co jsem se vrátila z Turecka, ale pořád chci zpátky okamžitě a hned. Božích deset dní, které utekly asi jako deset minut.
Tááákže let's goo!

Za těch pár let co jezdím k moři jsem si už zvykla na nekonečnou cestu autem, čekání na letišti,potom dvě hodiny v letadle a ještě na cestu k hotelu. Je to vopruz, ale nic co by se nedalo přežít - přece jen se každým rokem těším na moře jak malký děcko .
Už někdy kolem devíti tureckýho času jsem ležela na lehátku a spala tak tvrdě, že ani sto tureckejch princů by mně polibkem neprobudilo . Dokonce bylo zataženo a jen 25°C !! Ten den jsem byla totálně jak náměsíčná , ale tak whatevs .
Další den už byl lepší , protože se ukázal Oskar (tj. Slunce) a solidní třicítka ve stínu už byla .
Nejoblíbenějším místem mý maličkosti byla houpací síť asi půl metru na mořem , to bylo jakože fakt luxusní. Když jsem v ní tak hoďku ležela , po pár hodinách mi došlo , jakou chybu jsem udělala . ANO, spálila jsem si 9O% těla , včetně nohou , ramenou a nosu .

Tento rok se rodičové rozhodli , že nemíní sedět celejch deset dnů na hotelu a grilovat si končetiny , takže jsem se vydali na - pozor - dokonce DVA vejlety. Jeden večer ( Jeli jsme pochybným autem , který zažilo Čingishána , ale zase s dvěma moc pěknejma řidičema, takže se to vyvážilo. ) jsme jeli na Chiméry , což je místo , kde prostě pořád hoří oheň díky plynům a nejde uhasit .
Potom další vejlet na Tachtali , což je hora ( 2635 m.n.m nebo jak) , vede tam lanovka a z vrchu vidíte hory,hory,moře,hory . A sníh. Poprvé jsem viděla sníh v Turecku . Celkem funny .
(Ano, měli jsme i ohňostroj. V LÉTĚ. )

Dalším velkým zážitkem bylo zemětřesení . Byli jsme asi 1OO km od epicentra ( v epicentru 5 stupňů Richterovy škály) ale i tak .. to prostě šlo dost poznat. Cinkaly skleničky, země byla.. no, prostě jako kdybyste jí třásli , prostě hůůůstýýý . Nikomu se nic nestalo ale byl to nezapomenutelnej zážitek .
Samozřejmě , to nejlepší si nechám na konec, protože určitě všichni čekáte na odstavec KLUCI .
Turci , to je kapitola sama o sobě . Prvních pár dnů to bylo v cajku celkem , ale pak .. Mm. Začalo to jedním týpkem , co mi vždycky zpíval , když jsem šla kolem něj . Pak se přidal jeden na baru , kterej na mně furt mrkal , smál se na mně atd . Do toho asi 7 dnů na snídani další borec , kterej na mně pořád koukal a smál se . Pak Halil , kterej normálně mluvil v pohodě anglicky , a taky Barman , kterej se mně třikrát po sobě ptal , odkud jsem. ( "Russia?" "No." "Dojčland?" "No." "Ukrain?" "No." "So..Where are you from?" "Czech Republic." "Hmm...Czech...Republic.." Of course, jako 90% Turků neměl ponětí , kdo/co je Ček Repablik , no jo, je to smutné jak jsou lidi nevzdělaní .
Ale zpět k číšníkům. Ještě jeden , do kterýho jsem "omylem" vrazila , a holky , ten vypadal jak z reklamy na Colgate . Užasný zuby , úsměv uáo. A ! Jeden další si kvůli mně polil kalhoty Colou .
Ale stejně úplně nejlepší a TOP byl večeřovejčíšník, kterej voněl tak, že .. no , prostě voněl nádherně. ( Tipuju Hugo Boss). Jednoho krásného večera mi začal nosit jídlo na stůl. Při té příležitosti si nenápadně dovolil optání na moje jméno, odkud jsem a kolik mi je. A já " 14." a on si mně projel od hlavy až k patě a zpět a řekl jen " Chiild. " Měla jsem zařvat chuť pedofíííl , ale zas tak starej Ernest nebo Eran nebo jak nebyl . (24) Nicméně každou další večeři mi nosil vodu , pořád kolem mně chodil a vždycky se na mně smál . Hmm .
A poslední den mi dal ten snídaňovej růži z ubrousku.
Turci jsou tak..... hm, fajn.
Samozřejmě jsem celkem dost času strávila i psaním s L., protože těch 10 dnů mi vážně moc, hodně, mega, giga, totálně ale fest chyběl . Taky jsem četla knihy (7! jsem jich přečetla) a hraním ping pongu , plaváním, děláním blbostí atd.
Však mě znáte.
(Proč nemůžu mít normální fotku?! Proč???!! :D)Víte co je nejlepší ? Za dva tejdny jedu do Turecka zas. S babčou a dědisimou . Mám skvělej život , já vím .
Ale tahle dovolená byla ÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚŽAAAAAAAASNÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ, jestli jste to ještě nepochopili z těch odstavců , kde jen pěju chváálu .
Miluju Tureckóóoóóóóoó !

(Fotky komentovat ale NEKOPÍROVAT, jinak budete dead.)
A jo, je to dlouhý.D

Jsem zpááááááááátky ! :D

17. června 2012 v 9:07 | the lizz. ✯
Taaak , jsem doma. Dneska v 2:00 jsem se vrátila .
Hm.
CHCI ZPĚĚĚĚĚĚĚĚĚĚĚĚĚĚĚĚĚĚĚT!
Prostě.. počasí, hotel , ti lidi .. ♥
Všechno dopodrobna napíšu .. někdy . Dneska určitě neee , nemám čas vůbec ! :D A zejtra je.. eh, škola .
No mám tak +- 2500 fotek , z toho použitelnejch určitě tak .. 1O. Whatevs .
Takže.... Welcome Czech Republic .
Ale je celkem teplo , což je pozitivní .
Jen jsem chtěla říct, že žiju a žádnej Turek mě neznásilnil.
TĚPÍÍC!

6.6-16.6 TURECKO ♥

5. června 2012 v 17:03 | the lizz. ✯
Zlatíčka , tak já fičím . Letím. na koštěti. Né, v letadle, jako normálně civilizovaný člověl. Ale stručně řečeno , BUDU V ČOUDU. Zase kecám, budu v TURECKU.
A budu na vás myslet...možná...My všichni se bude potit... Já potit teplem u bazénku a vy potit nad písemkama, HAHAHA. Jsem škodolibá ? Jo jsem .
Tak si to užijte. Letím někdy ve dvě-tři ráno zejtra , z Bratislavy a vracím se.. hmm , no někdy sedmnáctýho ráno .
A budu se mít fantasticky .)
Jedinej problémek je ten , že neuvidím L. , bééé .

MĚJTE SE DOBŘE :*

a tady prej strávím deset dnů , naaajs

2OO9-2O12 ♥

1. června 2012 v 14:10 | the lizz. ✯ |  MYŠLENKY
1.6.2012
To je celkem významný datum, víte . A proč ? Proč ?
Protože přesně 1.6.2009 se narodil tenhle blog. (Ha, ano, beru ho jako moje mimino. Už krapet přerostlý.)
První desgin byl takovej, s dvěma lidma na pláži.
Teďka je to design číslo 91. ( Nic moc)
První článek byl nějakej vítací, jakože "Welcome on my blog"
A tohle je článek číslo 726, btw.
Když si to tak vezmu , chodí sem lidi , co mě četli třeba už někdy na přelomu 2009/2010 , to znamená , že mě znaj líp než hodně lidí třebas v reálu, protože do určitý doby jsem tu psala naprosto všecko.
Dneska už nemůžu , což mě (dost) štve , protože si připadám trapně , když moji spolužáci sem chodí, ale whatevs . Spolužáci ze střední ho znát nebudou , takže v cajku .
No ale zpět k mimi..ehm, blogu .
Vlastně nikdy jsem neměla nějakou "krizi" , že bych uvažovala o zrušení , nebo o pozastavení . Prostě i když píšu třeba 5 článků měsíčně ( nojo, není moc čas ) , tak mi to vyhovuje ( vím , že vám asi ne, ale nemůžu psát geniální bestsellery (ironie) každej den , žjo )
Začátky byly těžký . Před sparkling-star jsem měla tunu blogů a střídala je jako ponožky ( ha, byla jsem taková blogová coura:-D) .. ale teďka vím , že sparkling-star je ten pravej a už ho nikdy neopustííííím ! ( tudududu, dojemná hudba , slzičky prosím :-DD)

Když už jsme u toho.. Jak jsem se změnila za dobu SS . Ehm, první tři fotky , hodně se směju :-DDDDD tak už vůbec nevypadám !!

No a na závěr: Zlatíčko , miláčku ( mluvím k blogu!!) , přeju ti všechno nejlepší k třetím narozeninkám a doufám , že se dožiješ aspoň pěti , nebo , třebas sedmi . :-D ( Btw. Kdybych na tebe byla zlá , jakože jsem , neber si to osobně . Já chápu , že nemůžeš za to , když se mi článek smaže nebo se mi nechceš načíst , já to chápu )

No a ještě .. z jednoho důvodu je tohle datum důležitý . Vlastně je to měsíc , co jsem s L. Já vím, že to není nijak extra dlouhá doba , ale pro mně ? Dost . Doufám , že .. no , že to bude fajn i v dalších dnech a chvíli spolu ještě budem . Protože je fakt v pohodě , chápete .